-

Vyhledat text:     
Úvod    Ankety    Mapa webu    Přihlášení    Kontakt
12. 06. 2008

Jsou fotbalisté elitou národa?

Díváte se na fotbalové mistrovství? Máte radost, když naši vstřelí gól? Křičíte přitom? Ano, taky to prožívám, ale zároveň si všímám i něčeho jiného.
 
Po našem utkání se Švýcarskem se prezident UEFA Michel Platini vyjádřil, že vyhrál horší tým. Zvláštní, že si dovolil toto hodnocení, možná chtěl trochu utěšit domácí nešťastníky. Ale nic naplat, měl jsem trochu pocit, že má pravdu. Nejsem fotbalový odborník, ale viděl jsem, že hra našeho mužstva byla docela destruktivní. Fotbalového umění, které v dalších zápasech předváděli Holanďané, nebo Španělé, toho se nám nedostává.

Není pro mně nejhorší, že jiní jsou lepší, než my. Více mi vadí jiná věc. Taktika a určité zákroky byly v uplynulých dvou zápasech mimo Fair-Play. Komentátor televize Prima sice označil Matějovského šlápnutí na ruku Portugalskému soupeři za neúmyslné, ale zbytek světa tomu asi věřit nebude. Hráč označený v prvním našem zápase za našeho nejlepšího, působil jako nejlépe zaplacený házenkář na světě.

Přál bych si, aby nás reprezentovali rytíři sportu, kteří vědí, že účel nesvětí prostředky. Věřme tomu, že je lepší čestná prohra, než nefér vítězství.
komentáře (18) Autor: Martin