-

Vyhledat text:     
Úvod    Ankety    Mapa webu    Přihlášení    Kontakt
08. 07. 2008

Podpis dohody o radaru

Dnes ministři zahraničních věcí České republiky a USA podepsali smlouvu o radaru.
 
Rice a Swarzenberg
V některých otázkách jsem měl v minulosti dojem, že ODS jedná poněkud populisticky a prosazuje v rozporu se svými idejemi populární řešení. Jsem rád, že v tomto případě se vláda zachovala odpovědně a správně. Nedala se ve svém úmyslu zvyklat demonstracemi a nátlakem. Čelit nedemokratickým nátlakovým akcím je základní předpoklad imunity proti návratu totalitárního režimu.

Spolupráce v oblasti obrany a vojenská ochrana demokratické části světa před agresivními režimy je jednoznačně správná z hlediska vojensko-politického i z hlediska mravního postoje. Správnost tohoto kroku nejlépe dokládá reakce Ruska, které se uchyluje k vyhrožování použití síly. Věřím, že se najde většina statečných poslanců a smlouva bude ratifikována. Případné vypovězení smlouvy po příštích volbách vládou složenou ze sociálních demokratů a komunistů by byla národní tragédií. Byla by totiž návratem do sféry vlivu Ruska a dalších zemí s islámským pohledem na svět.

Bude proto potřebné napnout všechny síly k uchování demokratické vlády, která by kontinuálně navázala na nekomunistickou, prozápadní politiku polistopadových vlád.
komentáře (22) Autor: Martin