-

Vyhledat text:     
Úvod    Ankety    Mapa webu    Přihlášení    Kontakt
22. 10. 2008

V Moravskoslezském kraji jsme po mimořádně úspěšném období zvolili změnu

Blogy jsou přeplněny tématy o vyslovování nedůvěry vládě, o oranžové "tsunami" po krajských volbách. Tak ani já nemohu zůstat pozadu. Nedopustím se žádné analýzy, spíše jen vyjádřím své pocity. I vy můžete vyjádřit svůj pocit hlasováním v anketě.
 
Jistě, každá strana, každá vláda má své nepopulární, nebo chybné kroky, které jim mohou voliči "spočítat". Potřeboval bych ale vysvětlit, co bylo chybou vedení Moravskoslezského kraje, že obyvatelé ve volbách namísto naprosto úspěšného týmu dali přednost volbě spekulativního skupovatele pozemků, který jako by z oka vypadl nomenklaturním kádrům 70. a 80. let minulého století.

Možná, že voliči volili zrušení třicetikorunového poplatku. Pokud socialisti svůj slib splní, odmění se svým voličům opět socialistickým, naprosto neefektivním zdravotnictvím, kde se sice proplácí paraleny a b-komplexy, ale pak těžko budou prostředky na léčbu leukemie. Na totální endoprotézu důchodci budou zase čekat až do příštího volebního období. Beznadějné je to, že pokud odevzdali svůj hlas v naději na ušetřenou třicetikorunu, pak takové jednání nedává záruku, že si následné fatální problémy opět socialistického zdravotnictví dají do souvislosti s pravou příčinou.

Hospodaření pojišťoven se ze současného přebytku brzy dostane do žádoucí rovnováhy, která následně bude udržována pouze za cenu neustálého a rostoucího zpožďování plateb lékařům.

Úplně iracionální je i spojení tohoto tématu s regionálními volbami. Je zde zákon platný pro celou republiku a socialističtí hejtmani mohou zabezpečit jeho nenaplnění jen bojkotováním a sabotováním jeho účelu. Nemají žádnou pravomoc tento zákon změnit, slibují jen, že nebudou respektovat a nebudou naplňovat jeho ideu. Takovou neúctu k zákonu může mít jen člověk neschopný se podřídit, neschopný sebekázně, nezřízeně toužící po moci.

Na druhé straně vidím osobnost brzy již bývalého hejtmana Tošenovského. Kdo by mu mohl do očí říct, že nebyl člověkem na svém místě? Podle Paroubka ani jeho protivníci nemohli uvěřit, že by ho mohli porazit. Tak by mě zajímalo (otázku bych položil severomoravským vítězům voleb),...
  • nebojíte se budoucnosti? No jistě, teď ne, teď se těšíte z úspěchu za třicet korun. Ale tam někde vevnitř, nemáte strach?
  • Že je jen otázkou času a bude zřejmé, že lidé za cenu pecnu chleba prodali odpovědnost, odbornost, mravnost?
  • Nemáte strach, že se stanete symboly promarněných příležitostí?
  • Jste schopni zodpovědně a optimálně využít zdroje, které získalo předcházející vedení kraje?
  • Máte dostatečnou odbornost, abyste mohli navázat na schopnost minulého vedení kraje financovat rozvojové projekty z dotačních prostředků?
Dovolte mi vyjádřit pochybnost. To co bylo dobré a mimořádně úspěšné mí spoluobčané Moravskoslezského kraje prodali za třicet korun...
komentáře (12) Autor: Martin