-

Vyhledat text:     
Úvod    Ankety    Mapa webu    Přihlášení    Kontakt
28. 08. 2009

Nekupujte Reflex!

Nepatřím k příznivcům Jiřího Paroubka, spíše k jeho odpůrcům. Dalo by se říci, že ho považuji za nebezpečného člověka, ale to patří do jiného článku. Přiznám se, ano, pobavilo mne, když vyklípal žloutek z ucha. Včera mě ale skutečně šokovalo, co všechno si mohou dovolit novináři z Reflexu.
 
Na obálce nedávného vydání tohoto časopisu je zobrazen Jiří Paroubek se svou nynější manželkou v intimní pozici. Je to fotomontáž a je nevábná. Těžko hledám slova, kterými bych dostatečně odsoudil takové svinstvo. Pokud je u nás něco takového beztrestně možné, není to demokracie, nejsme ve slušné společnosti, stydím se za tuto zemi.

Stydím se za to, že všichni okolo se tváří, že je to OK. Stydím se za všechny, kteří to akceptují a příští týden si znovu koupí Reflex. Postupně si zvykáme na stále větší a větší svinstva. Zničilo to naši demokracii, ničí to naše děti, ničí to nás samotné. Každého z nás. I tebe.

Přiznávám se, nemám rád novináře. Je to kasta nepostižitelných, kteří si dělají co chtějí. Pokud je někdo zažaluje pro ochranu osobnosti a prohrají, mají fondy na zaplacení náhrad. S úsměvem. Peněz je dostatek. Je to skvělý byznys. Oficiální je pouze prodávání potištěného papíru a reklama. Ještě daleko výnosnější je skandalizování politických protivníků na zakázku. Vyprávět by o tom mohl třeba Jiří Čunek. K tomuto skvělému člověku mnozí novináři přistoupili stylem: "To by bylo, abychom na něho něco nenašli". Teď je skandálním způsobem pošlapáno právo Paroubka na jeho důstojnost. Není na místě říct: "Paroubek žádnou důstojnost nemá". Důstojnost o které mluvím si člověk nezasluhuje. Tu dostává každý od začátku darem od Boha. Protože Bůh je velký a dobrý.

Jsou ale tací, kteří tuto svoji důstojnost prodávají. Znám takové. Jeden se cítil dotčen, když Paroubek řekl, že mu mohli udělat lepší tělo. Majitel toho těla z fotomontáže (Jiří X. Doležal) z obálky časopisu se ohradil, že to je bezprecedentní útok na novináře.

Tak jsem z toho zmaten. Neumím přesně odhadnout zda to mělo být humorné, nebo je to jen blázen. Jsou snad mezi námi tací, kteří se na tom baví. Přestože mám z konzervatoře základy pedagogického a psychologického vzdělání, nevzpomínám si, že bychom se o této úchylce učili. Bavit se na ponižování druhých je něco, co musí iniciovat ďábel, ať nikdo neříká, že žádný není. Tady jsou důkazy, že působí. Copak by to člověka napadlo samo od sebe?

Zcela pochopitelná a přiměřená reakce by byla vzít bič a hnát Doležala hustým smrkovým lesem a tím bičem ho mrskat po tom nekvalitním zadku. Pak by mohli následovat další, stejný trest by si zasloužil šéfredaktor, taky další zodpovědní... ale stop. Tohle už jsou zase pohnutky inspirované tím Zlým. Asi jediné co slušnému člověku zůstává je vyjádřit odsouzení a odpor k podobnému otravování společnosti a ... nekupovat Reflex.
komentáře (29) Autor: Martin