-

Vyhledat text:     
Úvod    Ankety    Mapa webu    Přihlášení    Kontakt
17. 03. 2010

Exploze pedofilie v církvi?

Pokud člověk sleduje aktuální zpravodajství o církvi v našich médiích, musí mít pocit, že v poslední době došlo k výbuchu pedofilie v církvi. I lidé liberální, kteří bojují za práva sexuálních menšin, musí mít odpor k duchovním, protože ti jsou systematicky vykreslováni jako zločinci pravidelně zneužívající malé děti. Cílevědomě je budován obraz o církvi jako zločinecké organizaci. Budí se dojem, že pokud někde ještě nevypukl skandál, je to jen proto, že se na to ještě nepřišlo.

Nejhlubší opovržení vzbuzuje rozpor mezi slovy, kterými církev hájí morálku a činy, které jsou zločinné a odporné. Veřejnosti je předkládán obraz zrůdy, která svými požadavky na celibát vede své členy k anomáliím a úchylkám. Podle tohoto obrazu nemá církev nejmenší právo na to, aby se vyjadřovala k morálce. Podle tohoto obrazu nemá církev nejmenší právo na podporu z veřejných prostředků, a nezaslouží si ani sponzorství. Podle tohoto obrazu by bylo nejsprávnější církev zakázat a rozpustit jako zločineckou organizaci, která v minulosti upalovala moudré vědce a nyní zneužívá nevinné děti.

Je tento obraz církve reálný a pravdivý? To je zásadní otázka. Čtěte dále!

 

Podívejme se na čísla. V Německu bylo od roku 1995 oznámeno a řešeno 210 000 případů zneužití nezletilých. Z tohoto množství se církve nějakým způsobem týkalo 94 případů. Těch 94 případů je jistě politováníhodných. I kdyby to byl jen jedem případ, způsobil by hlubokou krvácející ránu na těle církve.

Zde se neodbytně vnucuje otázka: "A co těch jiných 209 906 případů?" Ty se nedostaly na veřejnost, nebyly zajímavé, nebylo je možné použít na diskreditaci církve. Jestli správně počítám, na dva tisíce případů zneužití připadá jeden, o kterém se informuje, protože se týká církve. Z toho vyplývají dva poznatky.

  1. Sdělovací prostředky manipulují s informacemi, aby poškozovaly církev.
  2. Zneužívání nezletilých je daleko rozšířenější, než jsme si doposud mysleli.

Existují sociologické studie, které popisují vytváření "morální zrůdy". Celý proces diskreditace nese prvky organizovanosti. Organizátoři publikují výsledky monitorování celého procesu. Do akce diskreditace se navíc spontánně a nevědomky zapojují lidé, kteří mají potřebu osočovat církev, aby sami před sebou obhájili svůj způsob života.

Novináři opět vytahují na veřejnost dávno uzavřené případy. Děje se tak hlavně v Německu, kde se usilovně hledá spojení nějakého takového případu s papežem Benediktem XVI. Podobné je to i v Irsku, Holandsku, Rakousku a Švýcarsku. Publikují se 20 i 30 let staré případy. Veřejnost je šokována množstvím případů i tím, že se objevují v mnoha zemích. Odpor vůči církvi je znovu probuzen nejen u těch, kteří s církví nechtěli mít nikdy nic společného, ale zmateni a znejistěni jsou i křesťané a lidé hledající pravdu. Otevírání starých skandálů naprosto zastírá historicky správný a pravdivý pohled na církev jako na sílu, která vybudovala evropskou civilizaci. Vybudovala ji prosazením myšlenek úcty k životu a lásky k práci. Položila základy moderní vědy a vzdělanosti. Tím umožnila technický rozkvět a ekonomický rozvoj. Vybudovala duchovní prostor pro vznik pokladů umění. Blahodárné plody historické činnosti církve užíváme všichni. Bohužel tato pravda není tak zajímavá.

Ano, církev tvoří lidé, a lidé dělají chyby. To je pravda a je to přirozené. Církev je ale taky nevěsta Ježíše Krista a proto se přiznávám, že církev miluji a fandím jí. Věřím, že v dějinách i v současnosti je na správné straně v boji dobra a zla. A to, že tento boj probíhá nelze popřít. Postavte se i vy na správnou stranu v tomto boji! Braňte církev a nebojte se!

Dnešní společnost potřebuje církev stejně naléhavě jako minulé generace. Rozšíření pedofilních skutků je jen jedním z parametrů morálního stavu světa. Kulturní a sexuální revoluce způsobily, že manželství už není žádný závazek. Každý prý může působit "radost" každému. Umíme zabránit početí nechtěných dětí. A pokud se přece stane, že se to přihodí, máme "lidské právo" děti, které čekáme, zabíjet.

Velmi nutně potřebujeme ty, které budeme brzy pronásledovat. Velmi nutně potřebujeme ty, kteří se modlí za nás, za naše děti a za děti našich dětí. A velmi nutně potřebujeme ty, kteří přináší smíření mezi člověkem a Bohem.

Ilsussidiario 16. 3. 2010

 
komentáře (58) Autor: Martin