-

Vyhledat text:     
Úvod    Ankety    Mapa webu    Přihlášení    Kontakt
27. 02. 2011

Konec demokracie v Česku

Vždy jsem napomínal ty, kteří tvrdili, že za bolševika bylo lépe. Vysvětloval jsem jim, že je potřeba vážit si demokracie. Asi jsem moc lidí nepřesvědčil. A naopak. Události poslední doby mě nutí křičet ze všech svých sil: "Otevřte oči! Prozřete! Braňte svobodu a demokracii!" Začínám se bát, že se naše země může brzy stát místem pro život nevhodným.
 

Z médií se na nás valí jedna aféra za druhou. V poslední době se může zdát, že ministerstvo školství je v rokou mafiánů rozhodnutých zplundrovat tuto republiku. Ze všech stran nepřeslechnutelně se dovídáme, že na místa která byla dříve obsazena nenahraditelnými lidmi jsou nominováni extrémisté a zločinci. Ještě ani nebyli jmenováni ani osloveni.

Ministr školství je skandalizován skupinkou bývalých funkcionářek ministerstva. Boj za politickou "čistotu" ministerstva se jim tentokrát opět podařilo vyhrát. Ladislav Bátora nebude náměstkem ministra. Dámy nemohly připustit, že by na ministerstvu mohl mít vliv někdo, kdo nesdílí jejich představy o genderu, nebo o obsahu sexuální výchovy. Takový člověk se označí jako extrémista, a když se to v médiích bude milionkrát opakovat, nikdo o tom nebude pochybovat. A věrných novinářů je dost.

Co se vyčítá Bátorovi?

Je prý členem Národní strany

Podle kritiků je to strana ultrapravicová. Což kritikové dokládají z výroků bývalé předsedkyně. Škoda, že to nemohou dokládat něčím jiným. Třeba výroky Ladislava Bátory. Ten totiž členem strany podle mých informací nikdy nebyl. Navíc se nepamatuji, že by nějaký soud vynesl rozsudek o nebezpečném extrémismu této strany a o vyloučení jejich členů, nebo sympatizantů, nebo kandidátů z veřejné správy. Pokud se výroky Bátory citují, pak pouze ty, které je možné vytrhnout z kontextu a použít k vytvoření mediálního obrazu extrémisty. Tak jak se k tomu předem rozhodli ti, kterým Bátora nevyhovuje. O co se tedy opírá křik těch, kteří nemohli připustit sebemenší vliv Ladislava Bátory? Bátora má prostě smůlu, že jeho názory jsou jiné, než názory těch, kteří ovládají ministerstvo školství a média. Podle kritiků je "od narození" extrémista. Rozeberme si to.

Média:Bátora:
Děti se musí co nejdříve (už na 1. stupni ZŠ) seznámit s tím, jak správně navléci kondom.
Děti se musí zbavit studu.
Rodiče, kteří nebudou posílat své děti na sexuální výchovu musí být potrestáni.
Výchova dětí je nezcizitelné právo rodičů.
Rodina je trvalým společenstvím muže a ženy, jen zde naleznou děti dobré podmínky pro svůj zdravý vývoj.
Bátora je názorové blízký prezidentu Klauzovi. Ano, programu politické iniciativy D.O.S.T. vyjádřil podporu i prezident republiky a někteří jeho spolupracovníci.
Bátora je nekompetentní a nevzdělaný. Jsem úspěšným absolventem čtyř vysokých škol. Umím anglicky, německy, rusky, čínsky a latinsky.
Jediná cesta je Evropská Unie a společná měna €uro, kritika je nepřijatelná. Vystoupení z Evropské unie. Udržení národní měny.

Tak které názory jsou extrémní? Připadá vám normální, že se jako argument neslučitelnosti funkce ve státní správě používá argument dobrých vztahů s prezidentem republiky? Jak je možné, že v médiích má takovou moc Havlismus - Uzlismus? Která strana měla ve svém programu důsledný GENDER? Nebo vyhrál volby Uzel? Jak je možné, že když se někdo postaví proti tomuto tlaku, je zesměšněn, znemožněn, zdiskreditován. Jako by někdo zavelel uveřejňovat hanopisy. Připomíná mi to články Rudého práva v druhé polovině 70. let o chartistech. Páni novináři, nestydíte se?

Bohužel ale nejde jen o osud jednoho člověka, nejde o pana Bátoru.

Nechce se mi žít v zemi, kde rodiče musí posílat děti od ranněho věku do školy na sexuální převýchovu, která směřuje k poškození duše jednotlivců i celé generace. Ti, kteří se brání, mají být potrestáni. Nechci žít v zemi, kde vyslovení názoru zdravého rozumu znamená potíže v uplatnění, profesní a společenskou diskvalifikaci.

Jsme svědky konce demokracie. Proto všechny vyzývám, nemlčte. Vyzývám statečné novináře, vyzývám polityky na všech úrovních. Vyzývám učitele, zvláště ředitele škol. Vyzývám všechny kněze, představitele církve. Vyzývám všechny slušné lidi, vyzývám všechny občany. K obraně slušnosti a demokracie. Vyzývám ke statečnosti. Vyzývám k odvaze.

Děkuji

komentáře (30) Autor: Martin