-

Vyhledat text:     
Úvod    Ankety    Mapa webu    Přihlášení    Kontakt
11. 08. 2011

Charakter anglických nepokojů

Před pár lety jsme sledovali povstání přistěhovalců v Paříži a pak i v dalších francouzských městech. Řádění pouliční lůzy a časový průběh byl velmi podobný tomu, co v těchto dnech zažívá Londýn a další velká anglická města.
 
Televizní stanice vysílají rozhovory s majiteli obchodů (zřetelně neevropského původu), kteří jsou odhodláni bránit svůj majetek. Rozhovor je střídán se záběry násilí, které páchají černí i bílí. Televizní komentátor vyslovuje obavu, zda spontánní domobrana nebude další příležitostí k násilí pravicových extrémistů. Další reportáž informovala o smrti tří muslimů (výslovně bylo řečeno, že jde o muslimy), kteří se stali oběťmi řádící lůzy. Byli sraženi autem při obraně svého majetku.

Vyznění reportáže bylo takové, že si divák klidně mohl odnést dojem, že nepokoje mají na svědomí pravicoví extrémisté a obětí jsou muslimští přistěhovalci.

Nevím, uvažuji o tom, do jaké míry je zpravodajství ovlivněno diktátem politické korektnosti. Do určité míry chápu neochotu sdělovacích prostředků označit řádící vandaly jako konkrétní etnickou, nebo náboženskou skupinu. Je docela možné, že skupiny chuligánů, kteří terorizují ostatní mají podobné složení jako ve Francii v roce 2005, takže etnické (povstání přistěhovalců). Nemám ale žádné informace, čím bych tuto domněnku změnil v tvrzení.

Vzhledem k tomu, že se politicky korektní sdělovací prostředky snaží nepřipustit interpretaci současných nepokojů v Británii jako etnických, nebo jako nepokojů přistěhovalců, zajímá mě váš názor na tuto věc. Proto hlasujte v anketě, která se týká tohoto tématu.
komentáře (25) Autor: Martin