-

Vyhledat text:     
Úvod    Ankety    Mapa webu    Přihlášení    Kontakt

Počet zobrazených článků: 10 (z celkem 10 nalezených)

Vydáno11. 08. 2011

Charakter anglických nepokojů

Před pár lety jsme sledovali povstání přistěhovalců v Paříži a pak i v dalších francouzských městech. Řádění pouliční lůzy a časový průběh byl velmi podobný tomu, co v těchto dnech zažívá Londýn a další velká anglická města.
komentáře (25) Autor: Martin
Vydáno27. 02. 2011

Konec demokracie v Česku

Vždy jsem napomínal ty, kteří tvrdili, že za bolševika bylo lépe. Vysvětloval jsem jim, že je potřeba vážit si demokracie. Asi jsem moc lidí nepřesvědčil. A naopak. Události poslední doby mě nutí křičet ze všech svých sil: "Otevřte oči! Prozřete! Braňte svobodu a demokracii!" Začínám se bát, že se naše země může brzy stát místem pro život nevhodným.
komentáře (30) Autor: Martin
Vydáno30. 12. 2010

Hippokratova přísaha

Hippokratova přísaha Lékař. Ano toto je povolání, jehož vykonavatelé se těší společenské prestiži a úctě. Dokládá to například to, že mnoho lékařů kandidujících za různé politické strany ve volbách se probojovalo do městských zastupitelstev, do senátu a v předchozích volbách lékaři uspěli v boji o místa v poslanecké sněmovně.
komentáře (44) Autor: Martin
Vydáno26. 11. 2008

Lisabonská smlouva

Hádanka:
Všichni o ní mluví, nikdo ji neviděl, nikdo ji nezná...
Co to je?
komentáře (19) Autor: Martin
Vydáno26. 10. 2008

Prezident interpretuje výsledek voleb

"Volby v roce 2006 byly referendem o Paroubkovi. Tyto volby symetricky zcela logicky při vyhrocené situaci byly referendem o Mirku Topolánkovi a voliči se jasně vyslovili," řekl Václav Klaus a dodal: "Oni řekli, že chtějí změnu politiku, chtějí změnit styl politiky, chtějí ubrat arogance politiky, chtějí mít pocit, že se to týká jich více než něčeho jiného. To řekli docela jasně. A řekli, že by bylo potřeba vrátit politice nějaký obsah. Aby to nebyl jen mocenský souboj, kdo překřikne druhého."
komentáře (21) Autor: Martin
Vydáno22. 10. 2008

V Moravskoslezském kraji jsme po mimořádně úspěšném období zvolili změnu

Blogy jsou přeplněny tématy o vyslovování nedůvěry vládě, o oranžové "tsunami" po krajských volbách. Tak ani já nemohu zůstat pozadu. Nedopustím se žádné analýzy, spíše jen vyjádřím své pocity. I vy můžete vyjádřit svůj pocit hlasováním v anketě.
komentáře (12) Autor: Martin
Vydáno08. 07. 2008

Podpis dohody o radaru

Dnes ministři zahraničních věcí České republiky a USA podepsali smlouvu o radaru.
komentáře (22) Autor: Martin
Vydáno30. 01. 2008

Pohádka o reformě zdravotnictví

Bylo nebylo. Za sedmero horami, za devatero řekami, bylo jedno království, kde byl chleba zadarmo.
komentáře (68) Autor: Martin
Vydáno24. 01. 2008

Vracení církevních majetků

V novinových titulcích si můžeme přečíst že stát bude vracet církvím 270 miliard. Mimo to dostanou církve ještě pole, budovy. Novinové titulky jsou zvoleny tak, aby vzbudily emoce. Prodá se více novin. Vypadá to skoro tak, že na jednoho faráře připadne jedna miliarda. Spousta lidí si pomyslí, že farářští darmožrouti se budou mít jako čeští generálové v žitě. Myslíte si to taky?
komentáře (43) Autor: Martin