-

Vyhledat text:     
Úvod    Ankety    Mapa webu    Přihlášení    Kontakt

Počet zobrazených článků: 2 (z celkem 2 nalezených)

Vydáno17. 03. 2010

Exploze pedofilie v církvi?

Pokud člověk sleduje aktuální zpravodajství o církvi v našich médiích, musí mít pocit, že v poslední době došlo k výbuchu pedofilie v církvi. I lidé liberální, kteří bojují za práva sexuálních menšin, musí mít odpor k duchovním, protože ti jsou systematicky vykreslováni jako zločinci pravidelně zneužívající malé děti. Cílevědomě je budován obraz o církvi jako zločinecké organizaci. Budí se dojem, že pokud někde ještě nevypukl skandál, je to jen proto, že se na to ještě nepřišlo.

Nejhlubší opovržení vzbuzuje rozpor mezi slovy, kterými církev hájí morálku a činy, které jsou zločinné a odporné. Veřejnosti je předkládán obraz zrůdy, která svými požadavky na celibát vede své členy k anomáliím a úchylkám. Podle tohoto obrazu nemá církev nejmenší právo na to, aby se vyjadřovala k morálce. Podle tohoto obrazu nemá církev nejmenší právo na podporu z veřejných prostředků, a nezaslouží si ani sponzorství. Podle tohoto obrazu by bylo nejsprávnější církev zakázat a rozpustit jako zločineckou organizaci, která v minulosti upalovala moudré vědce a nyní zneužívá nevinné děti.

Je tento obraz církve reálný a pravdivý? To je zásadní otázka. Čtěte dále!

komentáře (58) Autor: Martin
Vydáno29. 07. 2009

Role Církve v Evropě

Philip Jenkins, profesor historie a religionistiky na Pennsylvánské státní univerzitě, nazval antikatolicismus jediným předsudkem, který je v Americe dosud přijímán. O tom nelze diskutovat. Pokud jde o zesměšňování a parodování Církve, neexistují v našich médiích a populární kultuře prakticky žádné meze.
komentáře (24) Autor: Thomas